25. marec – Deň Počatého Dieťaťa

25. marec – Deň počatého dieťaťa („DPD“) je pravidelná celoslovenská kampaň všetkých mimovládnych organizácií združených vo Fóre života, ktorou chcú šíriť úctu ku každému počatému, ešte nenarodenému dieťaťu.  Pripnutím bielej stužky na odev prejavujeme úctu k počatému dieťaťu. V období okolo 25. marca sa uskutočňujú rôzne aktivity, ako sú  pochody za život, semináre, konferencie, prednášky, diskusie, poukazujúce na potrebu chrániť ľudský život od počatia.

Internetová stránka 25. marec – Deň počatého dieťaťa je http://www.25marec.sk/.

Deň počatého dieťaťa – rok 2017:

Slogan kampane:

25.marec – Deň počatého dieťaťa je aj tvojím sviatkom. Všetci sme boli počatí, a tak každý z nás má dôvod na oslavu.

Všetko najlepšie k tvojim počatinám!

 

Až vtedy, keď objavíš hodnotu vlastného života, dokážeš oceniť aj hodnotu života druhých.“

Vyjadri aj ty úctu k životu každého človeka – priateľa, okoloidúceho aj nenarodeného – nosením bielej stužky.

Kampaň bude sprevádzať množstvo zaujímavých akcií a podujatí. Jedným z kľúčových bude XIX. ročník medzinárodnej konferencie Vyber si život, ktorý sa v kontexte aktuálneho diania v spoločnosti bude niesť v znamení témy „60 rokov od legalizácie potratov v Československu“. Uskutoční sa v dňoch 24. – 25. marca 2017 v Rajeckých Tepliciach a okrem zaujímavých hostí sa účastníci môžu tešiť aj na odovzdávanie Ceny Antona Neuwirtha za ochranu života. Fórum života pripravuje FOTO súťaž o najzaujímavejšiu fotku kampane.

Podrobnosti o podujatiach, aktivitách a možnostiach zapojiť sa do kampane „25. marec – Deň počatého dieťaťa“ budú priebežne zverejňované na stránke projektu www.25marec.sk, na internetovej stránke Fóra života www.forumzivota.sk, aj na sociálnych sieťach. Kampaň je možné podporiť aj finančne na čísle účtu (IBAN) SK61 0900 0000 0004 2287 4576.