25. marec – Deň Počatého Dieťaťa

Deň počatého dieťaťa je každoročná celoslovenská kampaň Fóra života (tento rok už 18. ročník), ktorou chceme šíriť úctu ku každému počatému a ešte nenarodenému dieťaťu. 25. marca slávia sympatizanti Deň počatého dieťaťa a v období okolo tohto termínu sa uskutočňujú rôzne aktivity poukazujúce na potrebu chrániť ľudský život od počatia. Symbolickým vyjadrením týchto postojov je biela stužka, ktorú si v tomto období pripíname na oblečenie.

Prečo 25. marec

Dátum vychádza zo sviatku Zvestovania Pána, ktorým slávia kresťania počatie Ježiša Krista. Tento deň je aj Dňom zápasu za ľudské práva na Slovensku ako spomienka na Sviečkovú manifestáciu z roku 1988. Kampaň zvyčajne trvá celý týždeň, tento rok to bude od nedele 19. marca do nedele 26. marca.

Téma tohtoročnej kampane: Ďakujem, že som

O Dni počatého dieťaťa, o aktivitách a téme kampane sme hovorili aj v TV LUX v relácii Doma je doma. Hosťami boli: Anna Siekelová, koordinátorka kampane 25. marec, Dušan Rončák, katolícky kňaz, koordinátor duchovnej sekcie Fóra života, Petra Heretová, poradkyňa v Poradni Alexis. Záznam relácie v archíve TV LUX

Osobnosti podporujú kampaň Deň počatého dieťaťa

 

Sprievodné aktivity

Kampaň “Deň počatého dieťaťa” sprevádza množstvo zaujímavých akcií a podujatí. Jednou z kľúčových je už 20. ročník Medzinárodnej konferencie Vyber si život  s témou Výchova a vzdelávanie k ochrane života a jeho zmyslu (v Rajeckých Tepliciach 23. – 24. marca 2018). Odovzdávanie Ceny Antona Neuwirtha za život – cena za ochranu života pre slovenské a  zahraničné osobnosti a pre organizáciuBenefičný koncert za život v Bratislave, 19.3.2018 o 19:00 v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca (Zoe,  sólistka Hilda Gulášová a kontratenor Matej Benda, so sprievodným slovom Daniela Heviera). Diskusie a rôzne aktivity na tému ochrany života od počatia.

 

Vďaku za dar života vyjadrila v piesni „Čo je viac“ aj hudobníčka Anna Pauliny, ktorú sme ocenili v súťaži Život je dar. Špeciálna cena podporí vznik klipu k tejto piesni.